Koncert charytatywny Stacja Żychlin

Igor Biniewicz, absolwent Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, artysta, znakomity, empatyczny młody człowiek zorganizował 11 kwietnia koncert charytatywny w szkole. Celem była zbiórka funduszy na leczenie chorego ucznia ZSEU, Pawła.

Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Na „Stacji Żychlin” (tytuł muzycznego spektaklu) pociąg dobra zatrzymywał się dwukrotnie. Wypełniona po brzegi szkolna hala sportowa rezonowała burzą oklasków. Młodzież wprawiły w zachwyt autorskie utwory Igora Biniewicza oraz covery hitów.

Pomysłodawca drugiej już „Stacji Żychlin” wraz z młodzieżą ZSEU opracował brawurową choreografię oraz oryginalną scenografię. Całości dopełniały doskonałe kostiumy tancerek i wokalistek (uczennice ZSEU) wspierających Igora. Towarzyszący wokalistom zespół HeyDay w składzie: Marcin Kwaśniewski - klawisze, Szymon Wiśniewski - perkusja, Sebastian Koralewski i Igor Urycki - gitara oraz DJ SZYMI również dawali z siebie wszystko. Tak jak ubarwiające koncert pokazami tańca panie instruktorki – Sara Przygucka (Pole Dance) i Magdalena Olszak (Aerial Hoop). Mistrzyniom towarzyszyła świetna Marika Łukasiewicz, uczennica ZSEU. Akrobacje wymagające talentu, siły, zręczności i artyzmu zachwyciły widzów. Na pewno znajdą wdzięcznych naśladowców.

Podczas koncertu osiemnastu szczęśliwców znalazło przyklejone do krzeseł „karteczki z niespodzianką” – vouchery ufundowane przez sponsorów: Kamilove, Zamojski – makijaże, Salon Styl Hair&Beauty, CHIC by MAGDA FLIG, OrangeWash - Pralnia Samoobsługowa Konin, Galeria Ogrodnicza Lawenda Koło Dąbska 38, Strefa Masażu – Vele oraz biorący udział w koncercie DJ SZYMI.

Dwukrotna emisja dobra, empatii, wrażliwości, artyzmu i uczniowskiej solidarności zgromadziła wiele osób. Koncert wywołał wzruszenie obecnych na nim rodziców Pawła, a chłopca napełnił energią i wiarą w oczekiwany sukces.

Absolwent technikum spedycyjnego w ZSEU – Igor Biniewicz, to utalentowany, wrażliwy młody człowiek. Zaraża pasją i ujmuje charyzmą. Osiągnięty sukces – nominacja do #hot16challenge2 – był dla niego trampoliną do sukcesów scenicznych. Igor, który wraz z innymi artystami otrzymał owację na stojąco jest orędownikiem Dobrej Sprawy i… Dobrej Sławy. Zapowiada kolejne koncerty w ZSEU.

Źródło: ZSEU w Żychlinie
Koncert charytatywny Stacja Żychlin